Sběr hliníku

03.10.2024

Od září pokračuje na naší škole projekt  ,,Sběr hliníku“, který má na starosti žákovský parlament.

Žáci budou přinášet obalový hliník nebo drobné hliníkové předměty do sběrné nádoby umístěné v přízemí školy. S sebou přinesou také lístek s jejich jménem, třídou a množstvím přineseného odpadu, který předají členovi žákovského parlamentu. Členové parlamentu předají lístečky koordinátorovi žákovského parlamentu, který si vše zaznamenává do své evidence.

V prostorách šatny je nástěnka týkající se sběru hliníku, kde najdete všechny potřebné informace.

Sbírat se mohou nápojové plechovky od piva a limonád, víčka od jogurtů, termixů, obaly od měkkých sýrů, paštik, čokolád atd., šroubovací uzávěry od nápojů a zavařovací víčka, tuby od léčiv, hliníkové nádobí a příbory, žaluzie, stanové konstrukce, lehátka apod.

V loňském roce byl sběr hliníku na ZŠ Lesní úspěšný, nejlepší sběrači získali pěkné odměny.

Toto pololetí se naše škola ZŠ Lesní rozhodla udělat dobrý skutek a se souhlasem dětí a pedagogů by se vybrané peníze věnovaly škole, která byla zasažena a poničena nedávnou povodní. ( konkrétní škola bude vybrána p. ředitelem )

Nejlepší sběrači o svůj titul nejlepšího sběrače nepřijdou, vyhlášení proběhne i s menším překvapením.

Ve Vrchlabí 1. 10. 2024         Markéta Soukupová, koordinátorka žákovského parlamentu ZŠ Lesní